שופט בית המשפט העליון פרופ' עופר גרוסקופף אישר ביום חמישי את הסדר הפשרה בפרשת האלטרוקסין, למרות התנגדות היועץ המשפטי לממשלה. סכום הפיצוי הכולל שנקבע לכל קבוצת הזכאים הוא 45.7 מיליון שקל. הסדר הפשרה המקורי קבע כי סכום התשלום המירבי לזכאי יהיה 9,500 שקל.

Ynet שדיווח ראשון על החלטת בית המשפט ציין כי בפסיקתו קבע השופט גרוסקופף שהסכום 9,500 שקל, יכול שיהיה גבוה או נמוך יותר, בהתאם להיקף התביעות שיאושרו על ידי ועדת הפיצוי.

ב-16 בפברואר 2011 שונתה הפורמולציה באלטרוקסין - תרופה ששימשה באותה העת לטיפול סדיר בכ-330 אלף איש עם תת פעילות של בלוטת התריס. שינוי ההרכב (ברכיב הבלתי פעיל) נעשה באישור משרד הבריאות ותוך דיווח לקוני לקופות החולים ולרופאים המטפלים. עם זאת, דבר השינוי לא פורסם למטופלים עצמם. בדיווח לגורמים המטפלים לא צוין כי נדרש לעדכן את המטופלים בשינוי הזה או לבצע מעקב רפואי על מנת לוודא כי השינוי בפורמולציה של התרופה אינו מצריך התאמה במינון שנקבע למטופל.

במהלך החודשים שלאחר מכן הצטברו דיווחים כי יש מטופלים המושפעים לרעה מהשינוי בפורמולציה. דווחו מקרים של תופעות לוואי, ובהן כאלו שאופייניות ל"יציאה מאיזון".

בעקבות המידע שהצטבר ניתנו הנחיות על ידי משרד הבריאות והוקם צוות מומחים במשרד שמצא כי "קיים קשר נסיבתי בין הכנסת הפורמולציה החדשה לשוק במדינת ישראל לבין התגברות הדיווחים על תופעות לוואי".

בית המשפט אישר תביעה ייצוגית נגד חברת התרופות פריגו והתובעים הייצוגים הגיעו להסדר פשרה, עם תיקון שלא היה מקובל על היועץ המשפטי לממשלה.

בסוף השבוע האחרון (ה'), שבע שנים לאחר שהוגשה הבקשה לאישור תביעה ייצוגית בפרשה, אישר בית המשפט את הסדר הפשרה עם תיקונים מסוימים. על פי הסדר הפשרה אושר גם תשלום בסך שישה מיליון שקל לכל עורכי הדין המייצגים את התובעים הייצוגיים. ששת התובעים הייצוגים יחלקו ביניהם סכום של 1.08 מיליון שקל.

עורכי הדין שהובילו את העתירה הם: יעקב דוידוביץ, ארנון גרפי, דוד אור חן, עובדיה כהן, איתן פלג, אסף נוי ומופיד אגבאריה. את "פריגו" מייצג משרד עו"ד אגמון ושות'. את היועץ המשפטי ייצגה עו"ד קרן אביסרור.